top of page

Nitkowanie brwi - sztuka depilacji 

Nitkowanie brwi to jedna z najstarszych metod depilacji, wywodząca się z Azji. Polega na zastosowaniu skręconej bawełnianej nitki do usuwania owłosienia wraz z cebulkami. Dzięki tej metodzie odrost włosków jest mocno spowolniony, a odrastające w tym samym miejscu są zdecydowanie delikatniejsze i mniej widoczne. 

Metodą nitkowania można nie tylko wyregulować brwi, ale usunąć niechciany meszek z różnych obszarów twarzy - czoła, policzków, znad ust i z brody. Pozwala to na perfekcyjne wyrównanie górnej i dolnej linii brwi i uzyskania wrażenia totalnego uporządkowania. Przy okazji nitkowania usuwany też jest jednocześnie stary naskórek, co daje efekt gładkiej i rozświetlonej skóry.

nitkowanie brwi

Zalety nitkowania brwi

Największą zaletą nitkowania jest efekt usunięcia włosów wraz z cebulkami - przy pomocy pęsety najczęściej dochodzi jednak do urwania włosków. Nitkowanie pozwala cieszyć się idealnie wyregulowanymi brwiami znacznie dłużej. Przy użyciu tej metody można usuwać również niechciany wąsik. Co ważne, nitkowanie brwi to zabieg w zupełności bezpieczny i dedykowany zwłaszcza osobom, które mają szczególnie wrażliwą skórę, skłonną do podrażnień.

Perfekcyjne brwi nawet w 2 minuty!

Nitkowanie jest metodą ekologiczną i higieniczną. Nie potrzebujemy do niej żadnych preparatów, które nakładamy na depilowane miejsce. Kontakt z naszą skórą ma wyłącznie czysta, naturalna nitka, która po jednorazowym użyciu jest utylizowana. Z tego względu nitkowanie brwi poleca się szczególnie alergikom i osobom, których skóra nie lubi kontaktu z nowymi kosmetykami.

Poza tym nitkowanie brwi jest metodą niezwykle szybką - o ile podczas użycia pęsety wyrywamy najczęściej pojedyncze włoski, o tyle za pomocą skręconych nitek jednym pociągnięciem możemy usunąć całą linię włosków. Cały zabieg depilacji może więc trwać zaledwie kilka minut, a rewelacyjne efekty utrzymują się do kilku tygodni.

Przeciwwskazania do nitkowania brwi

To jeden z tych zabiegów kosmetycznych, który nie ma żadnych przeciwwskazań. Może być wykonany u pań z każdym typem skóry - nawet tej najbardziej wrażliwej. Nitkowanie brwi nie podrażnia naskórka i nie powoduje alergii, a jego przebieg ośmiela także panów do korzystania z takiej usługi. 

Piękne i zadbane brwi – Kątem Oka w Warszawie

Nitkowanie jest najbardziej efektywną i najdelikatniejszą formą depilacji, zwłaszcza dla właścicielek bujnych brwi, które na skutek nitkowania stają się w krótkim czasie pięknie uporządkowane. Dzięki temu zmieniają się rysy twarzy, wyostrza się spojrzenie a perfekcyjne brwi nie wymagają nawet dodatkowego makijażu.

Serdecznie zapraszamy na zabiegi do naszego salonu Kątem Oka w warszawskiej dzielnicy Ochota. Zachęcamy także do zapoznania się z ofertą henny pudrowej brwi oraz laminacji rzęs.

bottom of page